سن طلايي ارتودنسي

سن طلايي براي درمان ارتودنسي چه سني است؟

بسياري از بيماران ارتودنسي نميدانند كه در چه سني بايد به متخصص ارتودنسي مراجعه كنند و دقيقا در چه سني بايد از ارنودنسي استفاده كنند ما در اين مطلب براي شما اطلاعاتي را در نظر گرفته ايم درباره اينكه سن طلايي براي ارتودنسي چه سني  است.پس ادامه اين مطلب را از دست ندهيد.
جميليان بيان كرد: به دليل اينكه دندان هاي نيش آخرين دندان هايي هستند كه در دهان ظاهر مي شوند در نتيجه در ناحيه دندان هاي جلو با رويش دندان هاي نيش، بيمار دچار شلوغي دندان ها شده و ظاهر زشتي پيدا كرده و در نتيجه نياز به درمان ارتودنسي پيدا مي كند.

وي تصريح كرد: در بيماراني كه دچار مشكل فكي هستند حتماً بايد بيمار را قبل از بلوغ معاينه كرد در مورد پسرها به طور معمول ده سالگي بهترين زمان و در مورد دخترها هشت سالگي به طور معمول مهمترين زمان است.

تاثير ناهنجاري در طول درمان ارتودنسي چهقدر است؟


دكتر عبدالرضا جميليان متخصص ارتودنسيدر گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: زمان درمان بستگي به نوع ناهنجاري داردو تاثير ناهنجاري ها در زمان ارتودنسي بسيار مهم است . اما در هر سني مي توان ارتودنسي را انجام داد.

وي افزود: اگر سن بيمار كمتر باشد درمان راحت تر، كوتاه تر و موفقيت آميزتر خواهد شد، البته نوع ناهنجاري در تشخيص زمان درمان بسيار با اهميت است

سن مناسب ارتودنسی

متخصص ارتودنسي

ارتودنسي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط احمد خليلي | ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۹:۳۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پلاك ثابت و متحرك

آيا پلاك ثابت بهتر از متحرك است؟

در مطالب پيشين به شما اطلاعات بسيار زيادي را درباره پلام هاي ارتودنسي در نمونه هاي ثابت و متحرك آنها داده ايم.اما در اين مطلب به دنبال يك مقايسه سود آور براي شما هستيم.پس ادامه اين مطلب را از دست ندهيد چرا كه براي شما بسيار مفيد خواهد بود.

استفاده از پلاكهاي متحرك نسبت به گذشته بسيار محدود شده است، زيرا پلاك‌هاي متحرك نمي‌تواند دندان‌ها را در يك فضاي سه‌بعدي جابه‌جا كند اما در درمان ثابت، امكان جابه‌جايي دندان‌ها در يك فضاي سه بعدي وجود دارد. در روش درماني متحرك موفقيت تا حد زيادي به همكاري بيمار بستگي دارد. البته به اين معني نيست كه پلاك‌هاي متحرك در آينده كنار گذاشته مي‌شود، بلكه به مرور استفاده از آنها كمتر خواهد شد. برخلاف آنچه تصور مي‌شود، روش درماني ثابت كمتر به دندان‌ها صدمه مي‌زند؛ چراكه دندان‌ها در جهت كنترل شده حركت مي‌كنند. اگراز پلاك متحرك استفاده شود، ريشه دندان در جهت نامناسبي حركت مي‌كند كه ممكن است به تحليل ريشه منتهي شود، نكته حائز اهميت اين است كه عوارض جانبي ناشي از درمان تا حد زيادي به بهداشت فردي بيمار بستگي دارد.

مهم ترين معايب ارتودنسي

يادمان باشد كه درمان ارتودنسي اگر درست و اصولي انجام شود و هم پزشك و هم بيمار كار خود را درست انجام دهند مشكلات و عوارض بعدي براي فرد ايجاد نخواهد شد در واقع ارتودنسي يك درمان است و قرار نيست چيزي را خراب كند. رعايت بهداشت در ارتودنسي مهمترين اصل است. بيمار بايد تمام دستورات پزشك را بدرستي اجرا كند و نحوه درست مسواك زدن و نخ كشيدن دندان‌ها را رعايت كند. لازم به ذكر است كه گذاشتن براكت‌ها و سيم‌ها در دهان، گير غذايي را بيشتر مي‌كند و اگر بيمار در رعايت بهداشت كوتاهي كند دندان‌ها پوسيده مي‌شوند. انتخاب پزشك در اين درمان بساير مهم است زيرا اگر پزشك اصول كار را به درستي انجام ندهد ممكن است ريشه دندان‌ها بيش از اندازه كوتاه شود. زماني كه جهت و فرم نيروهاي وارده به دندان درست باشد و دندان به جاي درست هدايت شود نه تنها نسوج دندان خراب نمي‌شود، بلكه بيماري‌هاي نسوج دهان هم رفع مي‌شود و دندان‌ها سالم مي‌مانند. معمولا كساني كه مشكلات فكي و دنداني دارند مشكلات لثه‌اي هم خواهند داشت. درمان ارتودنسي براي رفع اين مشكلات هم بسيار كمك كننده است.

دندان كج‌ شده به لثه و نسوج اطراف خود صدمه مي‌زند، اگر اين دندان با ارتودنسي صاف ‌شود، نيروي وارده به فك و جويدن بهبود مي يابد و باعث سلامت  نسوج اطراف دندان مي شود.

ارتودنسی ثابت بهتر است یا متحرک

ارتودنسي

متخصص ارتودنسي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط احمد خليلي | ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |