ارتودنسي

مراحلي از ارتودنسي ثابت

تجهيزات ارتودنسي ثابت

ما پيش از اين به شما پيشنها استفاده از ارتودنسي ثابت را داده ايم .اما در اين مطلب هدف بر اين قرار گرفته است تا شما را با مراحل اين ارتودنسي اشنا كنيم.پس ادامه اين مطلب را از دست ندهيد.

جلسه اول: راديولوژي، عكسبرداري و قالب‌گيري از دندان‌ها انجام مي‌شود. سپس متخصص ارتودنسي طرح درمان را با توجه به اطلاعات به دست آمده تهيه مي‌كند. گاهي در صورت به هم فشردگي دندان‌ها و نبود فضاي كافي در فك براي تمام دندان‌ها لازم است يك يا چند دندان دائمي كشيده شود.
جلسه دوم: متخصص ارتودنسي طرح درماني را براي بيمار توضيح مي‌دهد و بريس مناسب را با توجه به شرايط پيشنهاد مي‌دهد. پيش از آن كه بريس در دهان قرار داده شود، كش‌هاي جدا كننده به مدت چند روز بين دندان‌هاي آسيا گذاشته مي‌شود تا فضاي كافي براي بندهاي ارتودنسي ايجاد شود

 برريس لينگوال چيست؟

مراحل بسيار زيادي در انجام ارتودنسي ها وجود دارد ما در اين مطلب ميخواهيم براي شما از برخي از اين نمونه هامثال هايي بياوريم تابتوانيد به شيوه هاي بسيار خوبي درباره نها تصميم گيري كنيد.

بريس لينگوال يا زباني با طراحي منحصر به فرد و پيشرفته نتايج فوق‌العاده‌اي را در درمان ارتودنسي به دست مي‌دهد. با اين وجود به علت سختي نصب و هزينه بالا و همچنين تماس دائم اين نوع بريس‌ها با زبان، معمولا متخصصين ارتودنسي استفاده از اين بريس را به بيماران خود پيشنهاد نمي‌كنند. در اين روش  ابتدا از دندان‌ها قالب گرفته مي‌شود، سپس قالب به لابراتوار دندانپزشكي فرستاده مي‌شود تا براكت‌هايي سفارشي تهيه شود. متخصص ارتودنسي پس از آماده شدن براكت‌ها آن‌ها را با سيمان مخصوص به سطح پشتي دندان‌ها مي‌چسباند. درمان معمولاً يك سال و نيم تا سه سال طول مي‌كشد


نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۲:۳۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |