تاثير لب در لبخند لثه اي

موقعيت لب در ايجاد لبخند لثه اي

يكي از نمونه هاي لبخند در دنيا را ميتوان لبخند هاي لثه اي دانت ما در اين مطلب براي شما خواهيم گفت كه اين لبخند هاي لثه اي به چه دلايلي به وجود مي ايند.پس ادامه اين مطلب را از دست ندهيد چرا كه براي شما بسيار مفيد خواهد بود.

اگر وضعيت دندان‌ها، بافت لثه و فك شما طبيعي و سالم باشد، احتمالاً مشكل لبخند لثه‌اي شما ناشي از لب بالايي است. اگر لب بالا خيلي كوتاه باشد و يا ماهيچه‌هاي آن بيش از حد فعال باشند، مي‌تواند باعث لثه‌اي شدن لبخند شما شود. كوتاه بودن طول لب بالايي باعث مي‌شود كه نتواند روي دندان‌ها و لثه‌هاي شما را بپوشاند و در نتيجه، لبخند شما حالت لثه‌اي پيدا مي‌كند. اگر در حالي كه دهانتان بسته و لب‌ها در حال استراحت هستند، لب بالايي به طور كامل روي دندان‌ و لثه را مي‌پوشاند، اما وقتي كه مي‌خنديد، لب شما خيلي بالا مي‌رود و لثه‌ها نمايان مي‌شوند، احتمالاً لبخند لثه‌اي شما به خاطر بيش‌فعال بودن لب بالايي مي‌باشد.

لبخند لثه‌اي ناشي از موقعيت لب

مشكلات دندان‌ها در ايجاد لبخند لثه اي

فرايند رشد و درآمدن دندان‌ها از لثه مي‌تواند به طور طبيعي به اشكال مختلفي صورت گيرد و با برخي تغييرات طبيعي همراه باشد كه منجر به كوتاه‌تر شدن طول دندان‌ها نسبت به حالت معمول و لثه‌اي شدن طرح لبخند مي‌شود. اگر لبخند لثه‌اي شما به اين علت باشد، مي‌توان تغييراتي بر روي دندان‌هاي شما انجام داد تا طول آنها بيشتر به نظر برسد. براي اين منظور سطح دندان‌ها با استفاده از ونيرهاي سراميكي (لامينت) پوشانده مي‌شود يا اصطلاحاً روكش مي‌شود. همچنين ممكن است دندان‌هاي شما در اثر ساييده شدن و فرسايش به مرور زمان كوتاه شده باشد. اين حالت به طور خاص براي افرادي اتفاق مي‌افتد كه عادت به ساييدن دندان‌ها بر روي هم يا دندان قروچه دارند. در افرادي كه به اين مشكل دچار هستند، عارضه‌اي به نام «رشد جبراني» دندان به وجود مي‌آيد. به اين معني كه دندان‌ها براي جبران ساييدگي و فرسايش شديدي كه برايشان اتفاق مي‌افتد و جهت حفظ قابليت عملكردي خود، شروع به كند كردن روند خروج خود از لثه مي‌كنند. به اين ترتيب درآمدن دندان‌ها با سرعت بسيار كمتر از حد معمول انجام مي‌شود. اين باعث مي‌شود كه لبخند فرد به حالت لثه‌اي به نظر برسد، چرا كه لثه‌ها به سطح دندان‌ها متصل هستند و همراه با دندان در حال خروج، رشد مي‌كنند. در برخي از موارد مي‌توان براي برگرداندن دندان‌هاي درگير در اين عارضه به جايگاه درست خود از درمان ارتودنسي استفاده كرد. بعد از ارتودنسي، دندان‌هاي ساييده شده با استفاده از روكش‌هاي پورسلاين يا ونيرهاي دنداني، بازسازي مي‌شوند

ارتودنسي

متخصص ارتودنسي

نوشته شده توسط احمد خليلي | ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۴:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |